top of page
  • Zdjęcie autoraWiesława Spyra

Argi +

L-arginina i kompleks witamin. Jakie korzyści mogą nam zaoferować?


L-Arginina  to aminokwas cały czas na nowo odkrywany badany i coraz bardziej doceniany . Oto kilka zdań z artykułu Jolanty Lenartowicz  znalezionym w Internecie.


…..Stara znajoma arginina, naukowcom i badaczom powszechnie znana jako substancja wspomagająca prawidłowe funkcjonowanie wątroby (uczestniczy w odtruwaniu organizmu z toksycznych produktów przemiany materii, poprzez udział w cyklu mocznikowym) coraz wyraźniej uchyla rąbka tajemnicy. Kusi badaczy pokazując nieoczekiwane twarze. Już dwukrotnie w Krakowie, w obliczu uczonych, lekarzy, wybitnych autorytetów z różnych dziedzin medycyny, arginina ujawniała, swoje szerokie możliwości. Kolejny raz podkreślano więc tam, że jest preparatem, który nie tylko w sposób udokumentowany wspomaga wątrobę, ale także przyjazny jest sercu, zwłaszcza sercu niewydolnemu, układowi krążenia, naczyniom w ogóle. Korzystne działania odnotowuje się więc w leczeniu jaskry, w patologiach ciąży związanych z nadciśnieniem krwi… Ot, prawdziwy sprzymierzeniec medycyny w zwalczaniu wielu często cywilizacyjnych chorób. I to sprzymierzeniec w prostej, przyjaznej formie……


…Po pierwsze serce

Stwierdzono niepodważalnie, że dzięki unikalnemu mechanizmowi działania, arginina prowadzi do uwolnienia w organizmie tlenku azotu, substancji o niezwykle korzystnym wpływie na naczynia krwionośne. To właśnie niedobór tlenku azotu stwierdza się w wielu schorzeniach, takich jak miażdżyca, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, czy niewydolność nerek. Otwiera więc to nową drogę potencjalnego zastosowania argininy także w leczeniu tych chorób cywilizacyjnych

Arginina ma także, jak wykazały badania istotne znaczenie w leczeniu wspomagającym miażdżycy tętnic kończyn dolnych. Potwierdzają to badania prowadzone w Poznaniu w Klinice Chirurgii Naczyń ….


…Na pomoc wątrobie

Wątroba to jeden z najważniejszych i największych narządów wewnętrznych, a także największy gruczoł organizmu. Jest ośrodkiem przemiany materii, odpowiedzialnym za przemianę węglowodanów i tłuszczów. Odgrywa także ważną rolę w odtruwaniu organizmu. Działa niczym doskonały filtr, który wychwytuje z krwi szkodliwe produkty powstałe w wyniku przemiany materii, oraz trucizny. Wszystkie te szkodliwe substancje są zobojętniane w komórkach wątroby, a następnie wydalane za pośrednictwem żółci lub przez nerki z moczem……


Jest tez znana wśród sportowców i kulturystów. Poprawia rozwój mięsni i dodaje energii i podnosi sprawność seksualną.


Słowem  wg dr Kraczki i dr M Stręk  to źródło werwy, aktywności jak również lepszego zdrowia i samopoczucia.  Usprawnia wiele procesów życiowych, powoduje dotlenienie tkanek , udrożnienie naczyń krwionośnych, lepszą pracę wielu organów. Zwiększa tężyznę fizyczną i witalność.           


Literka L świadczy o jej naturalnym pochodzeniu „Lewoskrętna” jak nasza Wit C czyli łatwo przyswajalna.                  


Znaczek ” +” świadczy o jej towarzystwie: a są nim witaminy C, D, K, B6, B12, kwas foliowy  w ilości 100 % zapotrzebowania,  oraz antyoksydanty ze skórki winogron, granatu, czarnego bzu, malin ,jeżyn, wiśni, czarnej porzeczki, borówki. Daje to nam dodatkowe korzyści wzmacniające odporność, układ kostny i mięśniowy,  poprawia poziom hemoglobiny, usprawnia system nerwowy /osłonki mielinowe/wpływa na lepsze gojenie się ran. Taka kompozycja powoduje tzw synergię, czyli zwielokrotnione działanie wszystkich składników.


Produkt ten pozbawiony jest  laktozy i glutenu dzięki czemu mogą go spożywać alergicy.   Dla wszystkich dorosłych bez ograniczeń, bez działań ubocznych.

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page